4 gól, 2 piros: már nem hibátlan a Pécs - beszámoló, reakciók - m.nb3.hu

4 gól, 2 piros: már nem hibátlan a Pécs - beszámoló, reakciók

2019. September 09. Monday 16:39  | Simon Zoltán

Monor, Balassi Bálint utcai stadion, 600 néző. Vezette: Horváth Patrik.
Monor – PMFC 2-2 (1-2)
Gsz.:
Adamcsek (22.), Farkas (80.), ill. Futó (13.), Grabant (35.)
Sárga lap: Fisli (28.), Ficsor (55.), Nagy (56.), Tóth (57.), Hunya (57.), Barthel (94.), ill. Nikic (63.), Futó (73.), Grabant (77.), Kónya (84.)
Piros lap: Adamcsek (67.), ill. Gajág (89.)
Monor: Bozsó – Fisli (Hrepka, 59.), Ficsor, Tóth F. (Tóth Á. 66. p.), Barthel, Pintér (Haragos, 77.), Karacs, Hunya, Adamcsek, Farkas, Nagy. Vezetőedző: Horváth Dávid.
PMFC: Kovács – Sági, Gajág, Rácz, Németh – Grabant (Koller, 81.), Futó, Godzsajev (Nikic, 46.), Hegedűs – Kónya, Máté (Geiger, 61.). Vezetőedző: Vas László.

Az NB III Közép-csoport 6. fordulójában listavezető helyen álló Pécs közvetlen riválisa, egyúttal a szintén veretlenül a tabella második helyén tanyázó Monor vendégeként lépett pályára - jelentette az éllovas.

A 13. minutumban góllá érett a Pécs főlénye, ezzel sikerült megszerezniük a vezetést. A baloldalon robogó Kónya Dávid a beadás helyett inkább lekészítette a labdát a középen érkező Futó Zsombornak, a csapatkapitány pedig a tizenhatos körívéről védhetetlenül kilőtte a hazaiak hálójának jobb felét, 0-1. Az előny megszerzését követően tovább támadtak a piros-fekete szerelésben játszó pécsiek és többször sikerült lövésig eljutni, a 19. percben Grabant Bence lapos löketét kellett vetődve hárítania Bozsó Antalnak.

A 22. minutumban ellenben váratlanul egyenlíteni tudtak a kék mezesek, akik balról végezhettek oldalszabadrúgást, Farkas Ádám beívelését pedig középen Adamcsak Máté csúsztatta fejjel Kovács Benedek mellett a kapunk bal felébe, 1-1. A 35. percben sikerült ismét megszereznie a vezetést a Pécsnek. Futó Zsombor bedobását Fisli András fejelte ki az ötös magasságából, pont a tizenhatoson tartózkodó Grabant Bence elé, aki viszont állítás nélkül a gólra váltotta lehetőségét, 1-2.

A második félidőt előnnyel kezdhették a pécsiek, akik a 67. percben emberelőnybe kerültek. Egy kapuskirúgásra Németh Márk ugrott fel a kispadok előtt, Adamcsek Máté pedig hátba térdelte hátvédjüket. Szerencsére az esetnek a partjelző mellett Horváth Patrik is szemtanúja volt, így a játékvezető piros lappal kiállította a monoriak játékosát. Érhetetlen okokból a létszámfölény a házigazdák számára volt ösztönzőbb, a 70. percben Kovács Benedeknek kellett hárítania Farkas Ádám 17-ről elvégzett veszélyesen csavarodó szabadrúgását.

A mérkőzés hajrájában, egészen pontosan a 80. percben a csereként pályára lépő Hrepka Ádám csúsztatását Farkas Ádám lőtte a hálóba, ezzel kialakítva a 2-2-es végeredményt. A végén Gajág Gergő piros lapjával egyenlő létszámba kerültek a csapatok, de ez már nem volt hatással a találkozóra, így nem változott a különbség a két gárda között.