Magasföldi duplázott, az ETO zsinórban 13. győzelmét aratta

NB3.hu - 2017. április 25. kedd 12:00
Győr – Bekő szeretné, hogy csapata minden további meccsé hozza.
Kép forrása: eto.hu

Küzdelmes mérkőzésen Magasföldi József duplája után több góllal is nyerhetett volna az ETO, de ahogy az a nagy könyvben meg van írva, a Puskás Akadémia II Forró Gyula találatával szépített. Izgalmas volt a hajrá, de a Győr magabiztosan megtartotta a 2-1-es eredményt és megérdemelten nyert a Felcsút ellen.

A mérkőzés előtt születésnapja alkalmából Tóth Béla bácsit köszöntötte a győri közönség előtt Dr. Drucskó Zoltán és Bolla Péter. A klub még mindig aktív és jókedélyű erőnléti edzője 80 éves lett.

Vendég lehetőségekkel kezdődött a mérkőzés. Tar Zsolt fejese csattant a felső lécen a 6. percben, amikor a jobb szélről egy jól kanyarodó beadást követően tudatosan a földre fejelt, onnét hullott a felső lécre a labda. Jobban kezdett a PAFC II, újabb vendég helyzet, Hudák bombája ment a jobb kapufa mellé.

A 17. percben majdnem megszerezte a vezetést az ETO, Beliczky Gergő zavarta meg felugorva a vendég kapust, aki a mellé hulló labdába rosszul ért bele, kezéről a kapufára pattant, majd onnét szögletre a játékszer. A 26. percben egy baloldali szögletet követően megszerezte a vezetést az ETO, Zamostny Balázs csúsztatta tovább a labdát, Magasföldi József estében kanalazott a hálóba (1-0).

Prukner László komoly gondokkal küszködik a Fradi-meccs előtt - NB3.hu

Az 51. percben Magasföldi vette le mellkasával a labdát és félfordulatból a bal kapufa mellé durrantott, nagy helyzet volt. Ezután több lehetőség is mutatta a Győr szeretné eldönteni a mérkőzést.

A 67. percben kettőre nőtt a győri előny, oldalbedobást követően Varga Róbert ívelte középre a labdát, Beliczky tovább sodorta, amit Magasföldi laposan vágott a vendég kapus lába között a hálóba (2-0). Nem érdemtelenül szépít a Puskás Akadémia öt perccel később, szépen kijátszott akció végén, Forrót ugratták ki középen, aki a kivetődő Kunsági és a becsúszva menteni akaró Gyagya között estében emelt a győri kapuba (2-1).

Izgalmas volt a hajrá, de az ETO rutinosan tartotta a labdát, sőt Kabát Péter léc alá tartó lövését bravúrral tolta ki Varga. Az ETO megküzdött az újabb fontos győzelemért a PAFC II ellen, a vendégek rendkívül motivált és céltudatos játékkal az utolsó másodpercig harcoltak a döntetlenért. Az etto Ezzel megszerezte zsinórban 13. győzelmét és továbbra is öt pont előnnyel vezeti a nyugati csoportot.

Bekő Balázs (ETO FC Győr): – Nehéz meccsen vagyunk túl, egy nagyon motivált és a felnőtt keretből jól megerősített Puskással játszottunk. Azt gondolom, hogy kicsit hamarabb is eldönthettük volna a mérkőzést, hiszen 2-0 után voltak komoly lehetőségeink. A vége a kapott gól miatt izgalmas lett, de talán nem túlzok, ha azt mondom a lényeg a 3 pont és az újabb győzelem. Megyünk tovább és próbáljuk megnyerni a hátralévő összes mérkőzésünket! – nyilatkozta Bekő Balázs a győri klub honlapjának.

ETO FC GYŐR – PUSKÁS AKADÉMIA II 2-1 (1-0)

Gólszerzők: Magasföldi (6., 67.), ill Forró (72.)

ETO FC Győr: Kunsági, Vadász, Nagy Á, Gyagya, Varga R., Pongrácz, Magasföldi, Kabát, Beliczky, Zamostny, Rácz

Cserék: Gyurákovics, Tajthy, Kulcsár, Szabó, Szimcso, Csizmadia, Nagy J.

Puskás Akadémia II.: Varga, Nagy, Hudák, Kováts, Pekár, Damásdi, Tóth, Tar, Forró, Polonkai, Keszi

Cserék: Boros, Rétyi, Mezőssy, Fodor, Erdei, Péter, De Oliveira

ETO FC Győr - PFLA II. 2-1 összefoglaló