Ketten is dupláztak, ötgólos meccsen gyűrte le a DVTK II a DVSC II-t - NB3.hu

Ketten is dupláztak, ötgólos meccsen gyűrte le a DVTK II a DVSC II-t

Szabó László - 2016. augusztus 15. hétfõ 12:06
Miskolc – Sütő Szilárd a múlt heti kritika után várja a pozitív visszajelzést.
Kép forrása: dvtk.eu

Az NB III Keleti csoportjának 2. fordulójában a DVTK II fogadta a DVSC II csapatát. A két együttes ötgólos meccset vívott, amelynek végén a hazaiak bizonyultak jobbnak.

A gólok története a dvtk.eu tudósítása alapján:

9. perc: Kádas harcolt ki büntetőt, amelyet Boros Gábor magabiztosan értékesített, 1–0.

14. perc: Kádas szedett össze egy labdát a támadó zónában. Szabó II Balázs Gazdaggal játszott össze, utóbbi pedig 16 méterről a jobb alsóba rúgta a labdát, 2–0.

38. perc: Kertész indult be a védők mögé és a kifutó Konyecsik mellet a kapuba lőtt, 2–1.

45+ perc: Szalóczy ugratta ki remekül Borost, aki 19 méterről a kapust átemelve rúgott gyönyörű gólt, 3–1.

72. perc: Jobb oldalon vezetett támadást a Debrecen, végül Kertész talált a kapuba. 3–2.

Edzői értékelések:

Sütő Szilárd (DVTK II):– Először is gratulálok Ivánka Patriknak, aki Szlovénia ellen debütált a korosztályos nemzeti csapatban. Az első félidőben jó játékkal sikerült megnyugtató előnyt szereznünk. A második félidőben a vendégcsapat akarata érvényesült, de ettől függetlenül sikerült itthon tartani a nagyon fontos három pontot. A múlt heti vereségért nagyon sok kritikát kapott a csapat, amit méltósággal viseltünk. Most remélem hasonló mennyiségű pozitív visszajelzést fognak kapni ezután a győzelem után. Gratulálok a csapatomnak!

Gyarmati András (DVSC II):– Az első félidőben buta hibákat követtünk el, amiből komoly előnyt szerzett a hazai csapat. Voltak lehetőségeink, sajnos ezek kimaradtak. A második félidőben úgy gondolom nyomás alá tudtuk helyezni a Diósgyőrt, szépíteni tudtunk. Csak a balszerencsén múlott, hogy nem tudtuk az egyenlítő találatot berúgni.

NB III, Keleti csoport 2. forduló

DVTK II–DVSC II 3–2 (3–1)

G.:Boros (1-0, 11-esből) a 9., Gazdag (2-0) a 14., Kertész (2-1) a 38., Boros (3-1) a 45., Kertész (3-2) a 72. percben.

DVTK II:Konyecsik - Lipták Á., Tucsa, Ivánka, Lőrincz - Szabó II B., Halmai R., Mahalek, Kádas - Boros, Gazdag. Vezetőedző: Sütő Szilárd

DVSC II:Balogh J. - Karikás, Koval, Bereczky, Gafouruglou - Virág Á., Vincze Á., Nagy K., Tóth M., Kerekes, Kertész. Vezetőedző: Gyarmati András

Cserék:Ivánka helyett Szalóczy a 33., Tóth M. helyett Bíró a 46., Virág Á. helyett Sándor az 59., Szabó II B. helyett Timkó a 61., Halmai helyett Fazekas a 75., Nagy K. helyett Tóth A. a 78. percben.