Két meccset is játszottak egymás között a békéscsabaiak - NB3.hu
NB2 logó

Két meccset is játszottak egymás között a békéscsabaiak

Simon Zoltán - 2016. június 26. vasárnap 10:40
Békéscsaba – Az új szerzemények eredményesen mutatkoztak be.

Gyakorló mérkőzés, több rövidített (3 x 13 perces) játékrésszel, ez volt a Békéscsaba NB II-es és NB IIIas gárdájának a szombati programja. A klub tudósítása következik.

„Fehér csapat – Narancs csapat 1-2

Gólszerzők: Urbin Péter (20. perc, 31. perc), Ihrig-Farkas Sebestyén (25. perc).

Fehér-csapat: Bényei Balázs, Fehér Zsolt, Kelemen Dávid, Fabio Nascimento de Oliveira, Bagi István, Takács Péter, Szalai Dániel, Nagy István, Ihrig-Farkas Sebestyén, Birtalan Botond.

Narancs-csapat: Koszó Balázs Tibor, Huszár Gergő, Balog Zsolt, Juhász György/Damjanovic Slavko, Szélpál Norbert, Spitzmüller István, Vadász Viktor, Gránicz Patrik (Kozármisleny – próbajáték), Viczián Ádám, Urbin Péter.

Fehér II. csapat – Szürke csapat 3-1

Gólszerzők: Beszterczei Attila (4 .perc, 6. perc és 13. perc), Konyecsni Zoltán (24. perc).

Szürke-csapat: Pilán Márkó, Paulik Ádám (Újpest FC – próbajáték)/Juhász György, Szajkó Dévald, Szántó Mihály, Oláh László, Zámbori Dániel, Konyecsni Zoltán, Kun László, Tóth Dániel, Bozsó Milán.

Fehér II. csapat: Vozár Dávid, Takács János, Tatár Eduard, Tóth Gergő, Mácsai László, Ruzsa Zoltán, Beszterczei Attila, Kálmán Szilárd, Velkey Ambrus, Orovecz Ádám.

Kapusok: Máthé Gábor, Baráth Bence, Ivicevic Márk (Budapest Honvéd-MFA – próbajáték).

Izzasztó délelőttje volt az Előrés fiúknak és megérdemelten szurkolhatnak egészen vasárnap estig a válogatottnak, hiszen kitettek magukért – összesen hét gól termett a két, háromszor tizenhárom perces játékrészben.

Az első csapat egymás elleni csatájában az úgynevezett fehér csapat kezdte jobban a találkozót. Fabio, Fehér és a frissen igazolt Ihrig-Farkas is hasznosan futballozott. Bagi hatékony munkáját azonban, a nagy kedvvel játszó Spitzmüller, Balog és Viczián is megnehezítette. Ivicevic kapusnak akadt dolga, hiszen Birtalan többször is megtornáztatta. Az első játékrész nem hozott gólt, a másodikra azonban felpörögtek az események – úgy látszik Zoran Spisljak rögtönzött tanácsai meghozták az eredményt. A 20. percben egy sarokrúgást követően még sikerült a fehéreknek menteni, de a visszaívelt labdát Urbin Péter mintaszerűen helyezte a kapuba: 0-1. A második játékrész vége előtt Ihrig-Farkas szerzett labdát, melyet egy az egyben Ivicevic kapusra vezethetett. Az akciót góllal fejezte be, ezzel egalizálta az eredményt. A harmadik játékrészben megpróbálták döntésre vinni mérkőzést a felek. Egy szabadrúgás után még sikerült menteniük a fehéreknek, de közben Vicziánt lökték fel a tizenhatoson belül, amiért teljesen jogosan büntetőt ítélt a spori. Urbin állt a labda mögé és váltotta gólra a lehetőséget, Máthé kapusnak esélye sem volt. Végeredmény 1-2 a narancs csapat javára.

A folytatásban az NB3-as keret hasonlóképpen háromszor tizenhárom percen keresztül izzasztotta egymást. A mérkőzés hőse egyértelműen Beszterczei Attila volt, aki mesterhármast produkált. Szépíteni csak a második játékrészben Konyecsni révén sikerült, így a végeredmény 3-1 lett a fehérek javára.”