Íme, a listavezető beszámolója a pénteki diadalról

Simon Zoltán - 2016. September 03. Saturday 07:56
Diósd – „Otthon” még csak gólt sem kapott eddig az éllovas.
Kép forrása: Szigetszentmiklós

Mint jeleztük: egy mérkőzést rendeztek péntek az NB III 5. fordulójában. A Közép csoportban múlt héten a PMFC-t legyőző Szigetszentmiklós Diósdon fogadta a Dabast. Az ideiglenes otthonában pályára lépő „hazaiak” végül 3–0-ra legyőzték a Dajka László által irányított vendégeket. Az SZTK győzelmével a tabella élére állt.

Szigetszentmiklós–FC Dabas 3–0 (1–0)

Diósd, 100 néző. Vezette: Gaál Gyöngyi

Szigetszentmiklós: Mikler – Földes, Erdei, Rodenbücher, Fritz (Tarnóczy, 75.) – Vass M., Májer, Barna, Sipos (Szanyó D., 68.) – Mojzer, Switzer (Varga B., 59.)

G: Switzer (35.), Földes (48.), Mojzer (11-esből, 55.)

Íme, a listavezető sajtóosztályának a beszámolója a találkozóról.

„Már az első perctől kezdve a kezünkbe vettük az irányítást és gyakorlatilag folyamatosan a mi akaratunk érvényesült. Sokkal többet birtokoltuk a labdát és helyzeteink is adódtak. Aztán a 35. percben Fritz Attila került a védők mögé a bal oldalon, a beadására középen jó ütemben érkezett Switzer Nabil, aki közelről a hálóba passzolta a labdát (1–0).

Az első félidő hajrájában a vendégek játékosa Surányi Zoltán szabálytalankodott Földes Milánnal, amiért megkapta a második sárga lapját és mellé a pirosat is. Az emberelőny tudatában sem kényelmesedtünk el, sőt ha lehet, akkor még gyorsabban futballoztunk.

Ennek eredményeként már a 48. percben újabb gólt szereztünk. Májer Gergő adott pontos mélységi passzt Földes Milánnak, aki lekezelte a labdát és kilőtte a hosszú alsó sarkot (2–0).

Az 55. percben aztán minden eldőlt. Földes Milán tört be a tizenhatoson belülre, majd szabálytalankodtak ellene. A tizenegyest Mojzer György magabiztosan értékesítette (3–0).

Ezt követően is uraltuk a mérkőzést és megérdemelt győzelmet arattunk, ráadásul úgy, hogy hazai pályán eddig egyetlen egy gólt sem kaptunk.”