III. Kerület: elképesztő indulatok vannak Aczél Zoltánban – reakció

Kiderült, hogy szétverte-e az öltözőt.

Az NB III Nyugati csoportjában vasárnap a III. Kerület hazai pályán nem bírt a Zalaegerszeg második csapatával, a találkozót a ZTE II nyerte 2-1-re. Az óbudaiak Barczi góljával az első félidőben megszerezték a vezetést, ám az egerszegiek a szünet után fordítottak.

A fájó vereséget követően bosszúsan és hosszan értékelt a klubhonlapnak Aczél Zoltán:

"Elképesztő indulatok és keserűség van bennem. Kicsit déja vu érzésem van. Vegyük a tegnapi mérkőzést, ahol találkozunk egy fiatal játékosokból álló csapattal, néhányan lejátszanak és a felnőtt csapat stílusát másolva, a Ricardo Moniz által a felnőtt csapattal elsajátított rendszerben futballoznak, előrefelé védekezve. Ehhez az elején hozzá kellett szoknunk, az első félidő nagy iramban telt el, de kontrollált félidő volt. Ha jól emlékszem a Kemenes Botinak egyszer kellett csak védenie. Húsz percig kerestük rajtuk a fogást, ám azt követően kimondottan jól futballozott a csapat. Nagyon sok helyen szereztünk labdát és voltak helyzeteink is. Ott volt az Egerszegi Tomi fejese, a Kozics Barna lövése, az Elek Bence fejese, illetve a gól, amelyet egy labdaszerzés előzött meg, majd utána Barczi Dávid zseniálisan kilépve belőtte a helyzetet. Utána is volt még lehetőségünk, Vankó Imrénél például, amikor lövés helyett passzt választott. Ezt a mérkőzést már az első félidőben két góllal kellett volna megnyernünk, ami azt jelenti, hogy az első gól után rá kellett volna rúgni a másodikat, hogy a fiatalokat elkedvetlenítsük. Jó félidőt láttam, az öltözőben is csupán pár dologra kellett felhívnom a figyelmet. Az ellenfélnek – pedig ügyes fiatalok alkották a csapatot – nem nagyon volt helyzete, a labdát többet birtokoltuk, szóval a fejekben nem kellett rendet tenni, lényegében ott folytattuk, ahol a kaposvári meccset abbahagytuk. Lehet engem bántani, de a játékosokat nem, mert akarták ezt a győzelmet. De persze ebben azért mindenkinek felelőssége van. Amíg melózni kell, amíg gólt kell szerezni, addig ez a csapat megszakad. Viszont amint megvan az első gól, utána kicsit esik a koncentráció, csak egy picit, de ez a kicsi is elég ahhoz, hogy az ellenfél több labdát szerez, több lehetősége lesz. Jönnek azok a pillanatok, amikor rossz döntéseket hozunk, ziccer passzok maradnak ki és jön egy gól. A Kerület egy ilyen 65-70 percet, ezt a melót 15 perc alatt nem amortizálhatja le. Visszanéztem a gólokat, két olyan védekezési hibát követtünk el, ami megengedhetetlen. Az első gól meg kell hagyni szép volt, de nem jöhetett volna létre. A kényszerítő levédekezését az U8-ban tanítják, de félpályán lehet faultolni is, ezt nem kellene felnőtt szinten magyaráznom. A gólt követően előjött a pánik, ezt lehetett látni a játékosokon, pedig még 15 perc hátra volt a rendes játékidőben. A mai futballban akár egy perc alatt is gólt, gólokat lehet szerezni, nem kell megijedni. Az utolsó 15 perc az, amivel kapcsolatban hiányérzetem lehet, de azt nem mondhatom, hogy nem akartak volna. A felelősséget vállalom, de az öltözőt nem vertem szét és nem verem szét, mert nincs értelme. Ezek hibák, ezek nem akarati tényezők. És akkor ott van a játékvezetés, amit én általában soha nem hozok szóba, nem szoktam bírózni. De azért a meccsen Kokenszki Norbi esete elég büntetőgyanús szituáció volt, illetve az első gólt úgy kaptuk, hogy a partjelzőt felülbírálva a játékvezető az ellenfélnek adta a bedobás lehetőségét. Persze a félpályánál történt mindez, szóval erre sem lehet igazából ráfogni. A szerencse akkor lesz forgandó, majd akkor lesz a mi oldalunkon, ha azt csináljuk, mint Kaposváron, amikor 90 percen át 100%-osan koncentráltunk. A második gólunk viszont vérlázító volt, hiszen az ellenfél nem tudatos támadást vezetett, hanem egy felszabadító rúgás előzte meg a gólt. Egyéni hibák, amelyek nem akarattal történnek, de súlyos pontveszteségeket jelentenek" – összegzett a III. Kerület vezetőedzője.

A III. Kerület 17 játéknapot követően a negyedik helyen áll a tabellán, a ZTE pedig a 16. pozíciót foglalja el.

II. Kerület TVE–ZTE FC II 1-2 (1-0)
Gólszerzők: Barczi (33.), illetve Koszovcsuk (74.), Boros (78.)