Három érkező Pápán, öt Putnokon - ÖSSZEFOGLALÓ - NB3.hu
NB III-as focihírek
minden mennyiségben
NB1 logó
NB2 logó

Három érkező Pápán, öt Putnokon - ÖSSZEFOGLALÓ

NB3.hu - 2020. July 31. Friday 18:56
Hivatalos bejelentések.
Kép forrása: putnokfc.hu

 

A Pápa bejelentése:

 

"Tisztelt Szurkolóink!

 

Klubunk a héten három játékossal erősítette meg keretét:

A középpályán bevethető, 27 esztendős Németh Erik szombathelyi nevelés, felnőtt karrierje során Körmenden, Veszprémben, Nagyatádon, Balassagyarmaton, legutóbb pedig Sárváron futballozott, ahol 32 bajnokin 3 gólt lőtt. A védelembe érkezett a 25 éves Koronczai Benjamin, aki szintén Szombathelyen kezdte a labdarúgást, az NB III-ban a Haladás, a Dorog, a Komárom és a Sopron színeiben is játszott, a legutóbbi szezonban Komáromban 36 alkalommal volt a pályán. Szintén a védelem tengelyében juthat szóhoz a Sopron elleni idénynyitón 22. születésnapját ünneplő Bence Szilárd, aki Bakonybélből 15 évesen került a Budapest Honvédhoz, és ezidáig el sem hagyta a fővárosiakat. Az NB III közép csoportjában a legutóbbi idényben 15 alkalommal volt a kezdőcsapat tagja.

 

Mindhárom frissen igazolt játékosunknak sok sikert kívánunk Pápán."

 

A Putnok közleménye:

 

"A Putnok FC jelenlegi 18 fős kerete újabb 5 játékossal egészült ki, akiknek az átigazolása a hét folyamán realizálódott illetve vált hivatalossá. Az új érkezők többsége már jó néhány felkészülési mérkőzésen szerephez jutott így szurkolóink látták is őket játszani. Egyedül a belső védő posztra igazolt labdarúgó neve és kiléte lehet ismeretlen olvasóink előtt. Korábban már hírül adtuk, hogy a 2020-21-es bajnokságban a Putnok játékosa lesz Pataki Roland, Pápai Krisztián, Csicsvári Milán, Madarász János és Mertse Ábel, a most bejelentett 5 fővel 23 labdarúgó alkotja együttesünk keretét. Figyelembe véve a rendkívül hosszúnak tűnő idényt, a rengeteg mérkőzést mindenképpen indokolt a megszokottnál nagyobb keret.

 

Egy KBSC nevelésű, 19 éves középpályással bővült a keretünk a hét elején. Kréti Gergő személyében egy olyan játékos érkezett hozzánk akire valóban azt mondhatjuk a jövő reménysége. Nem véletlen, hogy 13 éves korában elvitte őt az Újpest Kazincbarcikáról. A liláknál 5 évig futballozott, végigjárta az összes utánpótlás korosztályt (U14, U15, U17, U19). Az U17-es csapattal bajnok lett és ugyanebben az évben megnyerték a BLSZ U16-os ifjúsági bajnokságot is. Utóbbiban 17 mérkőzésen 17 gólt szerzett. A fővárosi évek után tavaly nyáron visszatért nevelőegyesületéhez, ahol az U19-es csapaton kívül 3 alkalommal kerettag volt a KBSC NB2-es együttesében és 9-szer játszott a KBSC/Bánhorváti gárdájában. Miután az utánpótlás korosztályból “kiöregedett” útja hozzánk vezetett. A nyári felkészülést Kazincbarcikán kezdte el, majd csatlakozott a Putnok felnőtt csapatához ahol valamennyi felkészülési mérkőzésen pályára lépett. Teljesítményével felhívta magára a figyelmet putnoki berkekben, de a KBSC szakmai vezetése is nyomon követi fejlődését. 2020 telén, a Putnok – Bánhorváti/KBSC felkészülési mérkőzésen hatalmas bombát ragasztott Lékai Soma kapujába, na ilyenből szeretnénk sokat látni tőle, de már putnoki szerelésben…

 

A támadó szekció megerősítésére egy felsőzsolcai nevelésű, de az ifi korosztály meghatározó részében Diósgyőrben futballozó labdarúgót igazoltunk Sramkó Ronald személyében. A 20. születésnapját pár nappal ezelőtt ünneplő fiatalember az Egerszalók SE gárdájától került hozzánk, ahol az elmúlt csonka szezonban 25 meccsből 22-szer játszott csapatában, 15-ször ráadásul kezdőként. A Heves megyei alakulattal Megye I-es bajnoki ezüstéremmel gazdagodott. Előtte 6 évet töltött a Diósgyőrben. A putnoki debütálására épp a nevelőegyesülete elleni felkészülési mérkőzésen került sor (BTE Felsőzsolca – Putnok 1-4), ahol Fehér Balázs a második félidő elején cserélte be. Pozitív benyomást keltett a játéka, így a következő héten már Putnokon edzett. A Bánhorváti/KBSC ellen megnyert edzőmérkőzésen nagyon jól játszott, büntetőt harcolt ki, majd egy parádés lövéssel Ő szerezte a győztes gólunkat. Nem csoda hát ha ajánlatot kapott Koszta Péter sportigazgatótól, amelyet elfogadott és a héten hivatalosan is a Putnok FC játékosává vált.

 

A következő fiatalembert nem nagyon kell bemutatni, hisz Magyar Máté nem egyszer játszott már Putnokon. Annyiban viszont érdemes jobban szemügyre venni őt, mert mióta nem láttuk kicsit “megemberesedett” és a három muskétást (Athos, Portos, Aramis) megidéző bajusz-szakáll kombójával a megjelenése még nagyobb tiszteletet követel régi-új társaitól. Persze Ő a tiszteletet a tudásával, a harcos-akaratos játékával és a pályán nyújtott teljesítményével tudja kivívni leginkább. A Putnok-KBSC felkészülési meccsen még a Barcikát erősítette, csereként pályára lépve is megmutatta a benne lévő potenciált. Nyilvánvaló, hogy fiatal kora ellenére már ott kopogtat az NB2 ajtaján, a KBSC szakmai stábja mégis úgy gondolta, az Ő számára a legnagyobb fejlődést az jelentheti ha az NB3 felnőtt mezőnyében pallérozódik a következő idényben, hogy aztán még magasabb szintre kerülhessen. Ne feledjük Máté épphogy 18 éves, ezért ha továbbra is komolyan veszi a focit és kihasználja adottságait, nagyon fényes jövő áll előtte…

 

Egy fiatal, mégis rutinosnak számító belső védővel erősödött csapatunk kerete. A hiányposztra érkező Gubacsi Zoltán Taksonyról tette át székhelyét Putnokra, de előtte jó pár helyen megfordult már. A 24 éves labdarúgó futballozott az ESMTK, a Budafok, a Salgótarján, a Kozármisleny, az Újpest, a Szigetszentmiklós, a Diósd és a Ferencváros csapataiban. A zöld-fehér sasoknál nevelkedett, majd onnan került az ősi rivális Újpest korosztályos csapatához, melynek színeiben játszott ellenünk is a lilák tartalékcsapatában. 40 alkalommal játszott az NB2-ben és 57-szer az NB3-ban, éppen ezért mondhatjuk, hogy egy tapasztalt játékos szerződött hozzánk a személyében. Érkezésével csapatunk játékosainak átlagmagassága is jobban néz ki, ráadásul Zoli jól fejel, így a  védekező szerepkör mellett, a gólszerzéseknél is számíthatunk és számítunk is rá. Miután hétfőn kezdett el nálunk edzeni, sok ideje nem maradt az ismerkedésre, a beilleszkedése “folyamatban van”, de ismerve a putnoki öltöző jó hangulatát és csapatunk családias közegét, ezzel nem lehet probléma. A legnagyobb összekovácsoló erőt pedig akár az Ő, akár a csapat vonatkozásában az jelentené, ha vasárnap, Balassagyarmatról győzelemmel térhetnék haza és a visszaút hangulata mindenkit magával sodorna…

 

Az utóbbi években megszokhattuk, hogy a Diósgyőr kötelekéből kikerülő labdarúgók közül többen próbálnak szerencsét városunk futballcsapatában. Így történt ez a nyíregyházi születésű, mindössze 19 éves Budaházi Leventével is, akinek átigazolása a mai napon vált hivatalossá. Az elsődlegesen bal hátvédként bevethető labdarúgó három hete kapcsolódott be a Putnok FC felkészülésébe és már Nyíregyházán bemutatkozott csapatunkban. Azóta valamennyi edzőmérkőzésen szerephez jutott és nem csak bal hátvédként, de belső védőként és bal szélsőként is megmutathatta melyik poszton mire képes. Levente pályafutása egyébként Nagykállóból indult, majd a Mátészalkai U14-es csapatnál folytatódott. Onnan a nyíregyházi Bozsik Akadémiához került és 2016-ban lett a Diósgyőr játékosa. A DVTK korosztályos csapataiban nem kevesebb mint 121 meccset játszott az öt töltött 4,5 szezonban. Idén nyáron Ő is “kiöregedett” az ifi korosztályból és bár marasztalták, Levente a váltás mellett döntött és Putnokra igazolt. Egyértelműen jó benyomást keltett a vezetésben a fiatal labdarúgó játéka, így hamar eldőlt, hogy itt folytatja pályafutását."

Hódmezővásárhely: aláírt a MOL Fehérvár játékosa

 

LEGFRISSEBB HÍREK
2021. 01. 20. 16:11

Nagyjából eldőlt, igazol-e a sérült alapembere helyére a Paks

Bognár György ezúttal sem beszélt mellé.
2021. 01. 20. 15:10

Szerződést hosszabbított az Újpest a 3 titánnal - reakciók

Hivatalos bejelentés.
2021. 01. 20. 13:13

FTC: szép kis summát kap a Seattle Sounders az új igazolás miatt

Madridban is téma a Ferencváros új szerzeménye.
2021. 01. 20. 12:19

Veszélyben van-e a Kisvárda-Kövesd megrendezése?

Több centi hó esett a pályára.
2021. 01. 20. 16:39

Tízszeres magyar válogatott játékosától búcsúzott a Vasas

Bajnok és kupagyőztes is volt az angyalföldiekkel.
2021. 01. 20. 14:30

Ezért igazolt a Hali tehetsége az ősi riválishoz

Megszólalt az ügyvezető.
2021. 01. 20. 14:40

A Kerület búcsúja a nemrég elhunyt egyszeres válogatottól

Szórta a gólokat Óbudán.
2021. 01. 20. 11:33

Kiütötte a Kecskemét a Békéscsabát - videó, reakció

A hibákat viszont javítani kell.
2021. 01. 20. 11:47

Fradi-DVTK: megvan az év első tétmeccsének a bírója

Hivatalos bejelentés.
2021. 01. 20. 11:40

Rebrov elmondta, miért nem könnyű felkészülni a DVTK ellen

Nem tudtak minden tervet megvalósítani.
2021. 01. 20. 11:19

Békéscsaba: 9 fiatal bizonyíthatott az eddigi edzőmeccseken

7 tehetség az első csapat edzőtáborába is elutazhatott.
2021. 01. 19. 11:47

Loki: török sztárcsapattól érkezhet új játékos

Jelenleg tesztelik a debreceniek.
2021. 01. 19. 15:59

Pápa: megvan a második igazolás

Hivatalos bejelentés.
2021. 01. 19. 14:48

Jászberény: egy kapus érkezett, egy kapus búcsúzott

Támadót is keresnek.
2021. 01. 20. 10:10

Családon belüli erőszakot követhetett el a Kispest állítólagos kiszemeltje

Kemény vádakkal illették.
2021. 01. 20. 09:54

Angliából igazolhat a Vidi

Méghozzá norvég utánpótlás-válogatottat.
2021. 01. 20. 07:32

Szerdai foci: visszatér az NB I!

Gulácsiék hazai környezetben lépnek pályára.
2021. 01. 19. 22:17

Hazájába tért vissza a Kisvárdáról távozó légiós

És ahhoz a csapathoz, amelyikre számítani lehetett.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
TABELLA - KELET
1Tiszakécskei LC52
2Jászberényi FC48
3Füzesgyarmati SK37
4BVSC-Zugló37
5Sényő-Carnifex FC34
6Eger SE33
7BSE32
8Kisvárda Master Good II.31
9Termálfürdő Tiszaújváros30
10Tiszafüredi VSE27
11DVSC II.25
12Ceglédi VSE24
13DVTK II.23
14FC Hatvan20
15Putnok FC19
16SBTC Kft.19
17Tállya KSE18
18Sajóbábonyi VSE17
19Gyöngyösi AK16
20Mezőkövesd Zsóry FC II.12
TABELLA - KÖZÉP
1Kecskeméti TE50
2Ferencvárosi TC II.42
3Iváncsa KSE42
4FC Dabas41
5ESMTK35
6Budapest Honvéd-MFA II.34
7HR-Rent Kozármisleny32
8Újpest FC II.31
9Taksony SE30
10Paksi FC II.30
11Dabas-Gyón FC28
12Monor27
13Dunaújváros26
14Körösladányi MSK25
15Vác FC25
16Hódmezővásárhelyi FC23
17Rákosmente FC19
18Szekszárdi UFC19
19Szegedi VSE13
20Majosi SE4
TABELLA - NYUGAT
1III. Ker. TVE51
2Credobus Mosonmagyaróvár45
3Lipót Pékség SE41
4VLS Veszprém39
5Érdi VSE37
6SC Sopron36
7FC Nagykanizsa35
8Tatabányai SC32
9Komárom VSE30
10Bicskei TC30
11MOL Fehérvár FC II.28
12ZTE FC II.26
13Puskás Akadémia FC II.25
14Balatonfüredi FC25
15Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő24
16Pápai Perutz FC23
17BKV Előre22
18Sza-Bi Qualit Ménfőcsanak15
19THSE-Szabadkikötő13
20Nagyatádi FC6
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!