Három érkező Pápán, öt Putnokon - ÖSSZEFOGLALÓ - NB3.hu
NB III-as focihírek
minden mennyiségben
NB1 logó
NB2 logó

Három érkező Pápán, öt Putnokon - ÖSSZEFOGLALÓ

NB3.hu - 2020. July 31. Friday 18:56
Hivatalos bejelentések.
Kép forrása: putnokfc.hu

 

A Pápa bejelentése:

 

"Tisztelt Szurkolóink!

 

Klubunk a héten három játékossal erősítette meg keretét:

A középpályán bevethető, 27 esztendős Németh Erik szombathelyi nevelés, felnőtt karrierje során Körmenden, Veszprémben, Nagyatádon, Balassagyarmaton, legutóbb pedig Sárváron futballozott, ahol 32 bajnokin 3 gólt lőtt. A védelembe érkezett a 25 éves Koronczai Benjamin, aki szintén Szombathelyen kezdte a labdarúgást, az NB III-ban a Haladás, a Dorog, a Komárom és a Sopron színeiben is játszott, a legutóbbi szezonban Komáromban 36 alkalommal volt a pályán. Szintén a védelem tengelyében juthat szóhoz a Sopron elleni idénynyitón 22. születésnapját ünneplő Bence Szilárd, aki Bakonybélből 15 évesen került a Budapest Honvédhoz, és ezidáig el sem hagyta a fővárosiakat. Az NB III közép csoportjában a legutóbbi idényben 15 alkalommal volt a kezdőcsapat tagja.

 

Mindhárom frissen igazolt játékosunknak sok sikert kívánunk Pápán."

 

A Putnok közleménye:

 

"A Putnok FC jelenlegi 18 fős kerete újabb 5 játékossal egészült ki, akiknek az átigazolása a hét folyamán realizálódott illetve vált hivatalossá. Az új érkezők többsége már jó néhány felkészülési mérkőzésen szerephez jutott így szurkolóink látták is őket játszani. Egyedül a belső védő posztra igazolt labdarúgó neve és kiléte lehet ismeretlen olvasóink előtt. Korábban már hírül adtuk, hogy a 2020-21-es bajnokságban a Putnok játékosa lesz Pataki Roland, Pápai Krisztián, Csicsvári Milán, Madarász János és Mertse Ábel, a most bejelentett 5 fővel 23 labdarúgó alkotja együttesünk keretét. Figyelembe véve a rendkívül hosszúnak tűnő idényt, a rengeteg mérkőzést mindenképpen indokolt a megszokottnál nagyobb keret.

 

Egy KBSC nevelésű, 19 éves középpályással bővült a keretünk a hét elején. Kréti Gergő személyében egy olyan játékos érkezett hozzánk akire valóban azt mondhatjuk a jövő reménysége. Nem véletlen, hogy 13 éves korában elvitte őt az Újpest Kazincbarcikáról. A liláknál 5 évig futballozott, végigjárta az összes utánpótlás korosztályt (U14, U15, U17, U19). Az U17-es csapattal bajnok lett és ugyanebben az évben megnyerték a BLSZ U16-os ifjúsági bajnokságot is. Utóbbiban 17 mérkőzésen 17 gólt szerzett. A fővárosi évek után tavaly nyáron visszatért nevelőegyesületéhez, ahol az U19-es csapaton kívül 3 alkalommal kerettag volt a KBSC NB2-es együttesében és 9-szer játszott a KBSC/Bánhorváti gárdájában. Miután az utánpótlás korosztályból “kiöregedett” útja hozzánk vezetett. A nyári felkészülést Kazincbarcikán kezdte el, majd csatlakozott a Putnok felnőtt csapatához ahol valamennyi felkészülési mérkőzésen pályára lépett. Teljesítményével felhívta magára a figyelmet putnoki berkekben, de a KBSC szakmai vezetése is nyomon követi fejlődését. 2020 telén, a Putnok – Bánhorváti/KBSC felkészülési mérkőzésen hatalmas bombát ragasztott Lékai Soma kapujába, na ilyenből szeretnénk sokat látni tőle, de már putnoki szerelésben…

 

A támadó szekció megerősítésére egy felsőzsolcai nevelésű, de az ifi korosztály meghatározó részében Diósgyőrben futballozó labdarúgót igazoltunk Sramkó Ronald személyében. A 20. születésnapját pár nappal ezelőtt ünneplő fiatalember az Egerszalók SE gárdájától került hozzánk, ahol az elmúlt csonka szezonban 25 meccsből 22-szer játszott csapatában, 15-ször ráadásul kezdőként. A Heves megyei alakulattal Megye I-es bajnoki ezüstéremmel gazdagodott. Előtte 6 évet töltött a Diósgyőrben. A putnoki debütálására épp a nevelőegyesülete elleni felkészülési mérkőzésen került sor (BTE Felsőzsolca – Putnok 1-4), ahol Fehér Balázs a második félidő elején cserélte be. Pozitív benyomást keltett a játéka, így a következő héten már Putnokon edzett. A Bánhorváti/KBSC ellen megnyert edzőmérkőzésen nagyon jól játszott, büntetőt harcolt ki, majd egy parádés lövéssel Ő szerezte a győztes gólunkat. Nem csoda hát ha ajánlatot kapott Koszta Péter sportigazgatótól, amelyet elfogadott és a héten hivatalosan is a Putnok FC játékosává vált.

 

A következő fiatalembert nem nagyon kell bemutatni, hisz Magyar Máté nem egyszer játszott már Putnokon. Annyiban viszont érdemes jobban szemügyre venni őt, mert mióta nem láttuk kicsit “megemberesedett” és a három muskétást (Athos, Portos, Aramis) megidéző bajusz-szakáll kombójával a megjelenése még nagyobb tiszteletet követel régi-új társaitól. Persze Ő a tiszteletet a tudásával, a harcos-akaratos játékával és a pályán nyújtott teljesítményével tudja kivívni leginkább. A Putnok-KBSC felkészülési meccsen még a Barcikát erősítette, csereként pályára lépve is megmutatta a benne lévő potenciált. Nyilvánvaló, hogy fiatal kora ellenére már ott kopogtat az NB2 ajtaján, a KBSC szakmai stábja mégis úgy gondolta, az Ő számára a legnagyobb fejlődést az jelentheti ha az NB3 felnőtt mezőnyében pallérozódik a következő idényben, hogy aztán még magasabb szintre kerülhessen. Ne feledjük Máté épphogy 18 éves, ezért ha továbbra is komolyan veszi a focit és kihasználja adottságait, nagyon fényes jövő áll előtte…

 

Egy fiatal, mégis rutinosnak számító belső védővel erősödött csapatunk kerete. A hiányposztra érkező Gubacsi Zoltán Taksonyról tette át székhelyét Putnokra, de előtte jó pár helyen megfordult már. A 24 éves labdarúgó futballozott az ESMTK, a Budafok, a Salgótarján, a Kozármisleny, az Újpest, a Szigetszentmiklós, a Diósd és a Ferencváros csapataiban. A zöld-fehér sasoknál nevelkedett, majd onnan került az ősi rivális Újpest korosztályos csapatához, melynek színeiben játszott ellenünk is a lilák tartalékcsapatában. 40 alkalommal játszott az NB2-ben és 57-szer az NB3-ban, éppen ezért mondhatjuk, hogy egy tapasztalt játékos szerződött hozzánk a személyében. Érkezésével csapatunk játékosainak átlagmagassága is jobban néz ki, ráadásul Zoli jól fejel, így a  védekező szerepkör mellett, a gólszerzéseknél is számíthatunk és számítunk is rá. Miután hétfőn kezdett el nálunk edzeni, sok ideje nem maradt az ismerkedésre, a beilleszkedése “folyamatban van”, de ismerve a putnoki öltöző jó hangulatát és csapatunk családias közegét, ezzel nem lehet probléma. A legnagyobb összekovácsoló erőt pedig akár az Ő, akár a csapat vonatkozásában az jelentené, ha vasárnap, Balassagyarmatról győzelemmel térhetnék haza és a visszaút hangulata mindenkit magával sodorna…

 

Az utóbbi években megszokhattuk, hogy a Diósgyőr kötelekéből kikerülő labdarúgók közül többen próbálnak szerencsét városunk futballcsapatában. Így történt ez a nyíregyházi születésű, mindössze 19 éves Budaházi Leventével is, akinek átigazolása a mai napon vált hivatalossá. Az elsődlegesen bal hátvédként bevethető labdarúgó három hete kapcsolódott be a Putnok FC felkészülésébe és már Nyíregyházán bemutatkozott csapatunkban. Azóta valamennyi edzőmérkőzésen szerephez jutott és nem csak bal hátvédként, de belső védőként és bal szélsőként is megmutathatta melyik poszton mire képes. Levente pályafutása egyébként Nagykállóból indult, majd a Mátészalkai U14-es csapatnál folytatódott. Onnan a nyíregyházi Bozsik Akadémiához került és 2016-ban lett a Diósgyőr játékosa. A DVTK korosztályos csapataiban nem kevesebb mint 121 meccset játszott az öt töltött 4,5 szezonban. Idén nyáron Ő is “kiöregedett” az ifi korosztályból és bár marasztalták, Levente a váltás mellett döntött és Putnokra igazolt. Egyértelműen jó benyomást keltett a vezetésben a fiatal labdarúgó játéka, így hamar eldőlt, hogy itt folytatja pályafutását."

Hódmezővásárhely: aláírt a MOL Fehérvár játékosa

 

LEGFRISSEBB HÍREK
2021. 04. 18. 17:43

Sallai Roland: kis önkritika és az Eb

Elmondta, hogy mi a Freiburg célja.
2021. 04. 18. 17:17

Közel az ezüst: a Puskás Akadémia kiütötte az MTK-t

Ráadásul egyik kulcsjátékosát is elveszíthette a budapesti csapat.
2021. 04. 18. 16:08

Európa-bajnokság: mi lesz a magyar válogatott müncheni meccsével?

Nem épp optimista nyilatkozat a németektől.
2021. 04. 18. 15:36

Nem engedte a barátnő a csatárt a meccsre, ki is kaptak 3 győzelem után - reakciók

Egyetlen helyzete volt a győztesnek, öngól lett belőle.
2021. 04. 18. 18:59

Megvan az első kieső, Várhidiék kieshetnek, egyre biztosabb a Vasas-feljutás - eredmények, tabella

Üzent a Lokinak a Gyirmót.
2021. 04. 17. 16:11

Lipcsei vs. Csertői, Várhidi ellen a Vasas, kieshet a sereghajtó

Győrben vizitál a Loki, rangadók Pécsen és Békéscsabán.
2021. 04. 17. 16:58

Otthon a Kerület, idegenben a Kécske, hatalmas rangadót vív a kecskemét

Kispestre látogat a Fradi, fővárosi csapatot fogad a Diósgyőr.
2021. 04. 17. 12:54

Kilyukadt az egri védő tüdeje - videó az ütközésről

A legrosszabbtól tartott.
2021. 04. 18. 14:34

A Puskás Akadémia frappánsan üzent Sallai Rolandnak

Kleinheislerről is szót ejtettek.
2021. 04. 18. 13:08

Vadócz szomorú: elmondta, miért kellett távoznia - részletek

Továbbra is Uruguayban marad.
2021. 04. 17. 14:01

Vasas: szerződéshosszabbítás

Hivatalos bejelentés.
2021. 04. 16. 15:22

Csertői elmondta, mi kell ahhoz, hogy a Gyirmót feljusson az NB I-be

Rajtuk semmi sem fog múlni.
2021. 04. 16. 16:17

DVSC: vezetőedzői feladatot kapott a klublegenda

Hivatalos bejelentés.
2021. 04. 16. 14:06

Masszőrt tiltott el az MLSZ

Ülésezett a Fegyelmi Bizottság.
2021. 04. 18. 11:53

Csalódás és hiány: a Paks játékosa és a komoly célok - reakció

Elmondta, mikor jött volna a siker.
2021. 04. 18. 11:09

Bogdán Ádám életében először védett az NB I-ben - reakció

Dibusz Dénesnek is üzent.
2021. 04. 18. 10:17

Nagyon egyedi gólöröm: Sallói Dániel nyerőember lett - videó

Soha rosszabb kezdést!
2021. 04. 18. 08:14

Horváth Ferenc Szabics Imre munkáját elemezte, felcsúti kívánságok

Ünnepeltek a fehérváriak, Boris elmondta az MTK célját.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
TABELLA - KELET
1Tiszakécskei LC71
2BVSC-Zugló61
3Jászberényi FC57
4Füzesgyarmati SK50
5BSE49
6Kisvárda Master Good II.46
7Eger SE45
8Sényő-Carnifex FC44
9Tiszafüredi VSE40
10DVTK II.40
11Termálfürdő Tiszaújváros36
12Ceglédi VSE36
13DVSC II.33
14Tállya KSE31
15SBTC Kft.29
16FC Hatvan27
17Putnok FC27
18Gyöngyösi AK24
19Sajóbábonyi VSE20
20Mezőkövesd Zsóry FC II.17
TABELLA - KÖZÉP
1Kecskeméti TE65
2Iváncsa KSE64
3Ferencvárosi TC II.59
4FC Dabas59
5Budapest Honvéd-MFA II.53
6Monor44
7ESMTK43
8HR-Rent Kozármisleny42
9Dabas-Gyón FC40
10Paksi FC II.39
11Újpest FC II.39
12Dunaújváros36
13Rákosmente FC35
14Hódmezővásárhelyi FC33
15Vác FC33
16Taksony SE32
17Szekszárdi UFC30
18Körösladányi MSK25
19Szegedi VSE19
20Majosi SE7
TABELLA - NYUGAT
1III. Ker. TVE71
2Credobus Mosonmagyaróvár60
3VLS Veszprém53
4FC Nagykanizsa52
5Lipót Pékség SE52
6SC Sopron47
7Tatabányai SC46
8Érdi VSE45
9Puskás Akadémia FC II.44
10Komárom VSE43
11MOL Fehérvár FC II.40
12Pápai Perutz FC39
13Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő38
14Bicskei TC37
15Balatonfüredi FC36
16ZTE FC II.34
17BKV Előre32
18THSE-Szabadkikötő19
19Sza-Bi Qualit Ménfőcsanak18
20Nagyatádi FC9
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!