Győzelem a románok ellen – két 11-es góllal - NB3.hu

Győzelem a románok ellen – két 11-es góllal

Vállaji Márk - 2020. február 16. vasárnap 16:19
Az utolsó pillanatban is erősített a Füzesgyarmat.
Kép forrása: fuzesgyarmatisk.hu

Az NB III Keleti-csoportjában vitézkedő Füzesgyarmati Sport Klub folytatta edzőmeccseinek sorát, és bár a felkészülési programban előzetesen nem szerepelt a román Váradszentmárton ellen tesztmérkőzés, kihasználva, hogy a harmadik ligás román együttes a városban edzőtáborozik, összecsaptak a felek, és a hazai csapat szoros mérkőzésen, igaz, több kapufát is szerezve, győzedelmeskedett 2-1-re.

Az átigazolási időszak végén, a Tiszakécskéről érkező Kovács Dávid Szilveszterrel erősítő Füzesgyarmat az első félidő elejétől magához ragadta a játék irányítását, a korábbi edzőmérkőzésekhez képest sokkal dinamikusabban játszó piros-fehér egyletnek nem is kellett sok a vezető találat megszerzéséhez, igaz ehhez kellett a román csapat nagy hibája is, hiszen a 15. percben egy ártalmatlan ívelésbe a vendégek egyik védője ért bele kézzel, a jogosan megítélt büntetőt Máriusz köszönte szépen, és higgadtan helyezte a kapuba (1-0).

Félóra elteltével némileg váratlanul egalizált a Váradszentmárton (1-1) és a játék is kiegyenlítettebbé vált ekkor a korábbihoz képest.

A félidő utolsó percében egy kapusról kipattanó labdát, Katona fejelt a hálóba, de az asszisztense jelzésére a játékvezető nem adta meg a találatot, így döntetlen állással vonultak szünetre a felek.

Mint az elsőt, a második 45 percet is jobban kezdte a Gyarmat, kétszer a kapufát is eltalálták Boros Tibor tanítványai majd, egy óra játék után jött a megérdemelt újabb hazai találat, a végig agilisan jól játszó Cristian Cigant ziccerben csak szabálytalanul tudták szerelni, az újabb jogos büntetőt ismét Máriusz értékesítette (2-1).

A maradék félórában még egy kapufát jegyezhettünk fel a Füzesgyarmat részéről, de  gól már nem született a találkozón, 2-1-re nyert a szakmai stábban is erősödő NB III-as alakulat.

Az egyszeres román válogatott Sorin Cigannal kötött megállapodást a klub, az 55 éves szakember asszisztens edzőként segíti a munkát a szezont március 8-án kezdő klubnál.

Füzesgyarmati SK–Váradszentmártoni CSC 2–1 (1–1)
Füzesgyarmat, 100 néző. Vezette: Hanyecz B.

Füzesgyarmat: Ivicsevics – Achim S., Vincze (Toca, 46.), Raducu, Benkő-Bíró, Pataki (Fejes, 46.) – Székely, Achim Á., Máriusz, Cigan – Katona Gy. (Kis Sz., 60., Erdős-Balizs, 85.).

Szakmai koordinátor: Boros Tibor. Vezetőedző: Csillag László.
Gólszerző: Máriusz 2 (mindkettőt 11-esből), ill. Pop.

Boros Tibor: Ahogy legutóbb mondtam, lezártuk a meccsterhelés kísérletezési időszakát, ma már csak a szűk keret (az utánpótlásból felkerült játékosokat nem számítva ide - a szerk.) kapott lehetőséget. Bár voltak bosszantó hibák és messze vagyunk még az ideális játékunktól, de három héttel a rajt előtt elfogadhatónak tartom a produktumot, illetve a hozzáállást - nyilatkozta klubjának a szakmai koordinátor.

A piros-fehér gárda a Keleti-csoport listavezetőjeként a tavaszi első fordulóban mindjárt egy rangadóval nyit, és a 4. helyezett ESMTK-t fogadja hazai pályán.