Fontos mérföldkő Salgótarjánban a DVTK segítségével - NB3.hu
NB III-as focihírek
minden mennyiségben
NB1 logó
NB2 logó

Fontos mérföldkő Salgótarjánban a DVTK segítségével

Simon Zoltán - 2018. December 15. Saturday 16:59
Lerakták az alapkövet.
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között elhelyezték az új salgótarjáni Öblös Sporttelep alapkövét. A beruházás a DVTK észak-magyarországi és felvidéki sportfejlesztési programjának keretében valósul meg az Emberi Erőforrások Minisztériumának támogatásával. A kivitelező a Weinberg '93 Építő Kft.
 
A sporttelep egy új, minden igényt kielégítő főépülettel, valamint egy 200 fő befogadására is alkalmas fedett lelátóval gazdagodik. A beruházás költsége közel egymilliárd forint, mely teljes egészében az EMMI támogatásával valósul meg. A 682 m2 alapterületű főépületben a 12 darab öltöző mellett vizesblokkok, szertár, mosoda, orvosi szoba, tárgyaló, közösségi tér és irodák is helyet kapnak majd. A fedett lelátón 200-an szurkolhatnak majd az utánpótlás mérkőzéseken. A pályán és a főépületen kívül a rekortán is megújul majd, ezzel is segítve a tömegsportot űzők napi sportolási lehetőségét.
 
A SBTC-ben jelenleg közel 250 gyermek sportol napi rendszerességgel, U7-től egészen U19-ig. Az alapkőletételen részt vettek a klub U14-es és U15-ös labdarúgói, valamint az SBTC legendás játékosai is. Megtisztelte jelenlétével az eseményt Szabó Géza, az SBTC és a DVTK legendás edzője is.
 
Az ifjú labdarúgók és a helyi lakosok a megújult létesítményt várhatóan 2019 nyarán vehetik majd birtokba.
 
- Amikor 2018. március 21-én Orbán Viktor miniszterelnökkel a modern városok program fejlesztéseiről tárgyaltunk, azok között szerepelt akkori elképzelésünk, az Öblös-pálya korszerűsítése is – tette hozzá Fekete Zsolt, Salgótarján polgármestere. – A közelmúltban az SBTC partnerklubja, a DVTK gondozásába került a projekt, a jövő év során elkészülő sporttelepet is a DVTK fogja működtetni. Mint mögöttünk is látszik, a munka már javában zajlik, lebontották a régi kiszolgáló épületeket, öltözőket, a terület a jövő év során teljesen megújul. A kialakítandó műfüves focipályán az SBTC utánpótlás-bázisa kap helyet, ami a salgótarjáni sport- és focibarátoknak külön jó hír lehet. Az SBTC városunk egykor szebb napokat látott, kultikus futballklubja. Komoly múltra tekint vissza, kiemelkedő országos eredményekkel, válogatott és olimpikon labdarúgókkal büszkélkedhet. Ez a klub az elmúlt egy-két évtizedben nem tudott visszakerülni az élvonalba, jellemzően a megye I.-es bajnokságban szerepelt. Persze ennek anyagi okai is vannak jócskán. Ugyanakkor örvendetes, hogy amióta 2015-ben klubunk csatlakozott a DVTK sportcsaládhoz, azóta a felnőtt csapat egyre jobb eredményeket elérve újra fölkerült az NB III.-ba, emellett pedig hatalmas létszámmal csodálatos utánpótlás-nevelő munka kezdődött meg, és a fiatalok is szép eredményeket érnek el a különböző korosztályos bajnokságokban.
 
Az Öblös-pálya sokáig az egyik legkedveltebb sportközpont volt a városban, sőt, még ma is az, habár állapota miatt versenyek megtartására már nemigen volt alkalmas. Korábban helyi és megyei atlétika versenyeket is tartottak itt, de ami ennél fontosabb, nagyon sok városlakó járt ide mozogni, futni a város különböző területeiről is. Nyugodtan mondhatom, hogy ez a pálya rendes működtető nélkül is egy hobbi sport központként működött, de egyes közösségek is jártak ide csoportosan különböző foglalkozásokat megtartani. Azt is fontosnak tartom elmondani, hogy ezzel a fejlesztéssel végre Salgótarjánnak is lesz rekortán futópályája a sportolók, és a testedzésre vágyók nagy örömére. A magam és az önkormányzat nevében szeretném örömömet és köszönetemet kifejezni, mind a DVTK vezetősége, mind a kormány felé, hogy ez a Salgótarján számára rendkívül fontos sportfejlesztés megvalósulhat. Nagyon sokan élnek a városban, akik tudatosan figyelnek egészségük megőrzésére, ehhez pedig elengedhetetlen a megfelelő körülmények megteremtése. Bízom benne, hogy a nem is olyan távoli jövőben, a mostanival szemben egy nyárias napon, rengeteg sportbaráttal ünnepelhetjük együtt a megújult öblös sporttelep átadását.
 
- Nemcsak Salgótarjánnak, hanem az egész térségnek nagy öröm ez a beruházás – tette hozzá Becsó Zsolt, országgyűlési képviselő. - Ez egy olyan város, ami büszke lehet a labdarúgásban elért eredményeire. Ez inkább a múltra vonatkozik, de nagyon szeretnénk remélni, hogy ez megalapozza a jövőt és hasonló sikereknek örülhessenek a salgótarjániak és a Nógrád megyeiek, mint legutóbb a 60-as, 70-es és 80-as években. Itt az aranycsapat időszakában tízezrek jártak mérkőzésre. Nagyszerű futballisták kötődnek ehhez a városhoz, ehhez a térséghez, van három olimpiai bajnokunk is, akik közül ketten itt vannak. Volt olyan NB III.-as mérkőzés, ahol többen kimentek egy fordulóra, mint máshol mondjuk egy NB I.-es mérkőzésre. Ez egy időszerű és jó döntés volt, egyrészt a DVTK részéről, másrészt a város, részéről, hiszen a DVTK és a város egymásra találtak. Mindemellett nagyon fontos volt, hogy a kormányzat is kiemelten támogatta ezt az ügyet, hiszen a régióra már ráfért egy ilyen jellegű sportfejlesztés, aminek nem csak Salgótarján, hanem Eger és Miskolc, azaz Nógrád, Heves és Borsod-Abaúj-Zemplén megye is a része. Személy szerint nagyon örülök annak, hogy ez a folyamat elindult és hamarosan megújul majd a Tóstrandi Stadion is. Ez egy jó befektetés, ami a jövőről szól.
 
- A DVTK néhány évvel ez előtt aktív vezető szerepet vállalt a régió sportéletének a fejlesztésében, ennek az eredménye ez a beruházás is, mely nagyon fontos a salgótarjániaknak és a városnak, hiszen egy korábban kicsit elhanyagolt terület tud most megújulni és új funkciót nyerni - zárta Szabó Tamás, a DVTK beruházási és üzemeltetési igazgatója. - Ez is azt mutatja, hogy Salgótarján fejlődik. Látszik, hogy érdemes a gyerekeknek sportolniuk és érdemes azoknak az embereknek dolgozniuk, akik minden nap azon fáradoznak, hogy Salgótarján sportja fejlődjön. Ez a fejlesztés közel egymilliárd forintból valósul meg, a második helyi beruházásunk, a Tóstrandi Stadion előkészítési fázisban van. Ez a beruházás természetesen nem valósulhatott volna meg Magyarország kormányának és az Emberi Erőforrások Minisztériumának támogatása nélkül. A közeljövőben Egerben és Miskolcon is a DVTK észak-magyarországi és felvidéki sportfejlesztési programjának keretében kezdődnek további beruházások. Egerben megújul majd a stadion és az edzőközpont, Miskolcon pedig egy új sportcsarnok épül a DVTK Edzőközpont területén.
LEGFRISSEBB HÍREK
2022. 09. 26. 07:26

Magyarország-Olaszország: Szalai Ádám megelőzi Puskást, Rossi és a Honvéd-Vidi emléke

Nem kicsi a tét.
2022. 09. 26. 06:32

Hétfői foci: Magyarország-Olaszország a csoportgyőzelemért

Az angolok a németeket fogadják.
2022. 09. 25. 22:03

Nem szomorkodnak a németek, óriási prémiumot kapnának a vb-győzelemért

Összeültek a magyarok elleni vereség után.
2022. 09. 25. 21:25

Örökre megváltoztatja Sallai Roland életét a súlyos fejrúgás

Jó hírek is érkeztek róla.
2022. 09. 25. 17:46

Enyhített az MLSZ a négy meccsre eltiltott játékos ügyében

Már ott lehet az MTK-ETO-n.
2022. 09. 25. 14:26

ETO: öt és fél év után távozott a 157 tétmeccsen játszó csatár

Hivatalos bejelentés.
2022. 09. 25. 18:22

Parádézott a Dunaújváros, a DEAC és a Karcag - eredmények, tabellák

Veretlen maradt az Iváncsa és a BVSC-Zugló is.
2022. 09. 25. 14:05

Baloteli betalált, előnyből kapott ki a Loki és az ETO - eredmények, tabellák

A Puskás Akadémia nyerte a forduló rangadóját.
2022. 09. 25. 20:53

Magyarország-Olaszország: az olaszok a Puskás Arénában edzettek - videó, fotók

Méghozzá jó hangulatban.
2022. 09. 25. 20:12

Magyarország-Olaszország: Roberto Mancini nagyon örül - reakciók

Jorginhót nem lepte meg a magyar válogatott.
2022. 09. 24. 19:31

Budafok: kiderült, miben fejlődött az együttes az edzőtábor után - reakció

Remek hetet tudhat maga mögött Mátyus János együttese.
2022. 09. 24. 15:52

Felkészülés: szerb csapattal találkozott a Szeged - reakció

Gólokból nem volt hiány.
2022. 09. 24. 16:21

Rangadót játszik az Érd, idegenben játszanak Horváth Ferencék

A Balassagyarmat nélkül folytatódnak a küzdelmek a Közép csoportban.
2022. 09. 23. 13:04

Kisvárda után, Alberték előtt: Urbán Flórián értékelt

Amikor nagyon kellett volna, nem voltak ott fejben.
2022. 09. 25. 19:32

Magyarország-Olaszország: a magyar válogatott várható kezdőcsapata

Nincs szükség sok változásra!
2022. 09. 25. 19:05

Orbán Willi felnőtt Szalai Ádámhoz

Németország-Magyarország: Osztályozónapló!
2022. 09. 25. 18:52

Magyarország-Olaszország: a BL-döntőn is közreműködő bíró vezeti a meccset

Rossz emlékeik lehetnek róla az olaszoknak.
2022. 09. 25. 17:22

Magyarország-Olaszország: ki lesz Szalai Ádám utódja csapatkapitányként? - reakciók

Rossi a szurkolóknak is üzent, Szoboszlai örül és hálás.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
TABELLA - KELET
1BVSC-Zugló25
2Putnok FC19
3DEAC18
4Pénzügyőr SE18
5Körösladányi MSK18
6Aqua-General Hajdúszoboszló17
7Kisvárda Master Good II.15
8Füzesgyarmati SK14
9Facultas-Tiszafüredi VSE14
10Karcagi SE13
11DVSC II.13
12BKV Előre12
13Vasas FC II.12
14Eger SE10
15DVTK II.9
16Sényő-Carnifex FC8
17Termálfürdő FC Tiszaújváros8
18FC Hatvan7
19Jászberényi FC4
20Békéscsaba 1912 Előre II.3
TABELLA - KÖZÉP
1Iváncsa KSE25
2Hódmezővásárhelyi FC22
3ESMTK22
4Dunaújváros21
5Majosi SE17
6Újpest FC II.15
7Budapest Honvéd-MFA II.14
8MTK Budapest II.13
9Balassagyarmati VSE13
10Szekszárdi UFC13
11Meton-FC Dabas SE12
12Makó FC11
13PTE-PEAC10
14Ferencvárosi TC II.10
15Ceglédi VSE9
16Paksi FC II.9
17Szolnoki MÁV FC6
18Kecskeméti TE II.6
19Bánk-Dalnoki LA4
20Monor1
TABELLA - NYUGAT
1Practical VLS Veszprém22
2Puskás Akadémia FC II.21
3Tatabányai SC20
4FC Nagykanizsa19
5Érdi VSE18
6III. Kerületi TVE16
7Kelen SC15
8Budaörs13
9Kaposvári Rákóczi FC12
10ETO Akadémia12
11MOL Fehérvár FC II.12
12Komárom VSE12
13Gyirmót FC Győr II.12
14ZTE FC II.11
15Bicskei TC10
16Balatonfüredi FC8
17Csornai SE7
18Technoroll Teskánd KSE6
19Móri SE5
20Zsámbéki SK1
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!