Ez történt a Magyar Kupában a szerdai meccseken

Magyarország – A Sopron a legjobb nyolc közé jutott.

A szerdai hét MK-nyolcaddöntő visszavágó közül hármat kora délután lejátszottak, a két élvonalbeli együttes, a Gyirmót és a Mezőkövesd párharcából utóbbi került ki győztesként. Kora este az Újpest és a DVTK az első meccsen szerzett előnyét tovább növelve jutott túl ellenfelén, míg a Sopron a Csákvár 2-0-ás legyőzésével biztosította helyét a negyeddöntőben.

A kövesdiek a hazai 0-0 után a visszavágón 1-1-es döntetlent játszottak a Gyirmóttal, így idegenben lőtt góljuknak köszönhetően biztosították helyüket a negyeddöntőben. A Szolnok a Szentlőrinc otthonában szerzett kétgólos előnyét megtoldotta még hárommal, így magabiztosan tudta le a párharcot, míg a Budafok nemcsak ledolgozta Érden szerzett egygólos hátrányát, hanem Oláh Lóránt duplájával végül maga javára fordította az összesített állást, és 3-2-es összesítéssel jutott a legjobb nyolc közé.

A 18.00 órakor kezdődő meccsek közül az Újpest és a ZTE összecsapása ismét az élvonalbeli együttes sikerét hozta, Nebojsa Vignjevics csapata 2-0-ra nyert, és 6-1-es összesítéssel lépett tovább. A DVTK az idegenben szerzett egygólos előnyhöz további két gólt adva 3-0-lal jutott tovább a Cegléd ellen. A két másodosztályú gárda csatájából a Sopron került ki győztesen, miután 2-0-ra legyőzte a Csákvárt hazai pályán.