Paks – Egy gól döntött a mozgalmas találkozón.

Az NB I-es Paks szombaton az MTK-t leckéztette meg jó alaposan, míg másnap a második sor intézte el a Honvéd NB III-as csapatát. Íme, a találkozó minden lényeges mozzanata, a Honvéd honlapjának a tudósítása szerint.

Paksi FC II – Budapest Honvéd-MFA  1-0 (0-0)

Játékvezető: Molnár Ádám (Éles András, Molnár Máté)

Paksi FC II: Székely György – Bagó Patrik, Szekszárdi Tamás, Asztalos Dávid, Báló Tamás, Kiss Tamás, Kesztyűs Barna, Bognár Dávid (Nagy Ádám, 61′), Kővári Róbert (Hanol Milán, 89′), Péter Antal, Simon Márk (Varga Milán, 70′). Vezetőedző: Osztermájer Gábor

Budapest Honvéd-MFA: Ivicevic Márk – Erdős Gábor, Fehér Imre, Raul Palmes, George Patrick Ikenne-King, Göblyös Dániel, Márton András, Kovács Dániel (Mátyás Zsolt, 46′), Prosser Dániel, Dan-Marius Constantinescu, Vernes Richárd (Pratsler Benjámin, 71′), Vezetőedző: Simon Miklós

Gólszerző: Kesztyűs Barna (57′, 1-0)

1. perc: Megkezdődött a mérkőzés, amiről negyven perccel a kezdés előtt derült ki, hogy a füves edzőpálya helyett a centerpályán kerül megrendezésre. A magyarázat némileg szokatlan: az eredetileg kijelölt helyszínt váratlanul ellepték a méhek…

10. perc: Kovács Dániel megtolta a labdát a tizenhatoson belül, majd nagy helyzetben, 12 méterről az égbe lőtt.

20. perc: Küzdelmes, jó iramú meccset láthatunk eddig, a kapukat azonban egyelőre nem érte túl sok veszély.

23. perc: Constantinescu egyedül vihette volna Székelyre a labdát, Szekszárdi azonban 30 méterre a kaputól földre vitte. Nem panaszkodhat, hogy megúszta egy sárga lappal.

29. perc: Ha Prosser középre gurítása után Bagó nem mentett volna szögletre Vernes elől, akkor valószínűleg most már vezetnénk.

32. perc: Prosser túl sokáig kivárt, így 14 méteres lövésébe bele tudtak állni a védők.

38. perc: Egy hazai szöglet után Bognár bombázott 14 méterről a védőhálóba.

42. perc: Vernes próbálkozott távolról, kevés sikerrel.

45. perc: Vernes 23 méterről, szabadrúgásból fél méterrel lőtt a kapu fölé. Molnár Ádám nem hosszabbított, de nem is lett volna rá oka.

46. perc: Megkezdődött a második félidő. Nálunk Kovács Dániel helyett Mátyás Zsolt a pályán, a Paks II nem változtatott.

50. perc: Márton szabálytalankodott a kezdőkör közelében, ez is sárga.

57. perc: Vezetnek a hazaiak. Egy jobb oldali beívelés után Kesztyűs Barna 5 méterről, Palmest megelőzve fejelt a hosszú sarokba. 1-0!

61. perc: Bognár helyett Nagy Ádám a Paksnál.

70. perc: Újabb hazai csere: Simon Márk le, Varga Milán be.

71. perc: Mi is változtatunk: Vernes hagyta el a pályát, Pratsler Benjámin személyében pedig egy újabb MFA-nevelés mutatkozik be a felnőttek között.

76. perc: Péter Antal rúgott bele egy nagyot Palmesba, itt az újabb sárga lap.

83. perc: Jóval többet birtokoljuk a labdát, de a paksi kapura nem igazán jelentünk veszélyt.

89. perc: Az utolsó hazai csere: Hanol Milán érkezett Kővári Róbert helyett.

92. perc: Véget ért a találkozó, a Paks második csapata otthon tartotta a három pontot.