DVTK-Hatvan: összefoglaló a mozgalmas, öt gólt hozó meccsről

Diósgyőr – Hiába egyenlítettek kétszer is a hazaiak, vereséget szenvedtek.

Hiába egyenlített kétszer is a DVTK tartalék együttese a vasárnapi, Hatvan elleni bajnoki mérkőzésen, a tabella negyedik helyén álló vendégcsapat végül elvitte a három pontot a Diósgyőri Stadionból – írta a DVTK honlapja.

NB III. Keleti csoport 29. forduló

DVTK tartalék – FC Hatvan 2-3 (1-2)

Miskolc, Diósgyőri Stadion. 100 néző. Játékvezető: Sándor Csaba (Benkő Róbert, Takács Attila)

DVTK: Zöldesi – Bodnár, Csicsvári, Mahalek, Kádas, Eperjesi, Kövér, Oláh, Németh, Boros, Novothny. Vezetőedző: Sütő Szilárd

FCH: Benkő – Barthel, Ficsor, Kész, Mundi, Ács, Purzsa, Horváth, Bárkányi, Nagy, Illés. Vezetőedző: Híres Gábor

Kulcspillanatok

24. perc: Egy védelmi megingást használtak ki a vendégek, Ficsor 14 méterről tekert a kapu jobb oldalába, 0-1.

29. perc: Németh ment el a bal oldalon az alapvonalig, középre adott labdája a hosszú oldalon Bodnárt találta meg, akinek kapura lövését blokkolták, a kavarodás végén Eperjesi lábáról került kapuba a labda, 1-1.

33. perc: Többször nem tudtak felszabadítani a piros-fehér védők, 16 méterről pedig Ács lőtt a kapuba, 1-2.

52. perc: Borost rántották le a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig a kiharcoló maga rúgta a kapu jobb oldalába, 2-2.

60. perc: Büntetőhöz jutott a hatvani csapat, a bal alsóba tartó lövést Zöldesi Illés magabiztosan hárította.

68. perc: Jobb oldalon került a diósgyőri védelem mögé az ellenfél, a kapura lövést Zöldesi oldalra tolta, az érkező Mundi pedig a kapuba talált, 2-3.

Sütő Szilárd (DVTK): –  Az első félidőre nem úgy mentünk ki, ahogy szerettünk volna. A második játékrészben teljesen más arcát mutatta a csapat, és mindent megtettek a játékosok annak érdekében, hogy megfordítsák a mérkőzést. Ez sajnos ma nem sikert. Gratulálok a Hatvannak.

Híres Gábor (Hatvan): – Jó erőkből álló és motivált DVTK otthonából hoztuk el a három pontot. Játékban, labdatartásban és a helyzetek kialakításában is jobbak voltunk. Az elhibázott tizenegyes ellenére is megérdemelten nyertünk.