Többek között Gazdag Bálint triplájával verte csoportriválisát a DVTK II

Miskolc – A hétgólos meccs után Sütő Szilárd gratulált csapatának.

Második felkészülési mérkőzését is megnyerte a DVTK tartalék csapata. Sütő Szilárd együttese a Diósgyőrrel azonos csoportban szereplő tállyaiakat múlta felül egy élvezetes és gólokban gazdag meccsen, melyen Gazdag Bálint mesterhármasig jutott.

Felkészülési mérkőzés

DVTK tartalék–Tállya KSE 5-2 (3-2)

DVTK II:Konyecsik – Bodnár, Tucsa, Mahalek, Kádas – Halmai, Mikolka, Szabó II B., Timkó – Gazdag, Boros. Vezetőedző: Sütő Szilárd.

Csere: Bodnár helyet Lipták Á. a 46., Tucsa helyett Ivánka a 46., Halmai R. helyett Szalóczy a 46., Mikolka helyett Lőrincz a 45., Timkó helyet Fazekas a 46. és Konyecsik helyett Pápai a 70. percben.

Kulcspillanatok:

10. perc: Boros Gábor emelte át a kapus feje fölött a labdát. (1-0)

24. perc: Büntetőből eredményes a Tállya. (1-1)

36. perc: Kádast ütötte el a kapus a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt Halmai Ramon értékesítette. (2-1)

38. perc: Egy kapu előtti kavarodás után egyenlített a vendégcsapat. 2-2

43.perc: Boros ugratta ki Gazdagot, aki 13 méterről az elfekvő kapus felett a kapu közepébe rúgta a labdát. (3-2)

67.perc: Lőrincz futott el a bal szélén, laposan középre centerezett, ahol Gazdag becsúszva a jobb alsó sarokba passzolt. (4-2)

77. perc: Lőrincz szerzett labdát a vendégcsapat tizenhatosán belül, beadása újfent Gazdagot találta meg, aki 5 méterről jobbal a léc alá helyezett. (5-2)

Sütő Szilárd, így értékelt a dvtk.eu-nak: – Nagyon komoly terhelést kaptak a játékosok az elmúlt két hétben, tudom, hogy ma nem voltak frissek, de ettől függetlenül helyenként jó játékkal magabiztos győzelmet arattunk. Egy felkészülési meccsen nem az eredmény a legfontosabb, de természetesen gratulálok a csapatnak.