NB1 logó
NB2 logó
EURO 2016

Hamarosan jön a csoportbeosztás

Simon Zoltán - 2018. július 10. kedd 11:00
Visszalépők miatt is alakítani kellett a harmadosztály mezőnyét.
Az MLSZ Versenybizottsága hivatalosan is nyilvánosságra hozta az NBIII. 2018/2019-es szezonjának mezőnyét, egyelőre a csoportbeosztások nélkül. Sokat erre sem kell várnunk, ugyanis előzetesen július 11-et jelölték meg határidőként - jelezte a Kecskemét.
 
A 48-as mezőny kapcsán el kell mondani, hogy júniusban bizony a feltöltési szabályzatot is használnia kellett a Versenybizottságnak, hiszen több csapat sem indult, vagy indulhatott el a harmadosztályban. Az NBII-es kiesők közül a Sopron gyakorlatilag megszűnt, az MTK pedig úgy döntött, nem indít a jövőben tartalék csapatot, míg a feljutók közül a Méhkerék lépett vissza, akiknek osztályozót sem kellett játszania.
 
A felöltési sorrend szerint a legjobb nem feljutó Salgótarján, illetve a legjobb kieső Szabadkikötő köszönte szépen a felkérést, ám az éppen általunk búcsúztatott Hajdúböszörmény maradt a megye I-ben, ami a Hódmezősvásárhelynek adott visszautat az NBIII-ba.
 
A tavalyi mezőny többi csapata megkapta a zöld jelzést, így már csak az a kérdés, hogy a vérfrissítésnek köszönhetően mennyire mozgatja meg a csoportokat a feljutók és a kiesők területi elhelyezkedése. Erre még a héten választ kapunk, addig is nézzük a 48 résztvevőt a tavalyi csoportbeosztások szerint.
 

Keletről maradtak (11 csapat):
 
ESMTK, Putnok, Tiszaújváros, DVTK II., Jászberény, Nyírbátor, Füzesgyarmat, Gyöngyös, Cigánd, DEAC, Tállya
 
Középről maradtak (13):
 
PMFC, Iváncsa, Dunaújváros, SZEOL, Dabas, Szentlőrinc, Szekszárd, Honvéd II., Paks II., Kozármisleny, RKSK, Makó, Hódmezővásárhely
 
Nyugatról maradtak (12):
 
Ajka, Érd, PAFC II., III. Kerület, Andráshida, Pápa, BKV Előre, Csepel, Videoton II., Dunaharaszti, Pénzügyőr, Szabadkikötő
 
NBII-ből érkeznek (2):
 
Szolnok, Szeged-Grosics Akadémia
 
Feljutók (10):
 
Kecskeméti TE, Taksony, Sényő, Ménfőcsanak, Salgótarján, Sajóbábony, Komárom, Sárvár, Eger, Nagykanizsa
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
TABELLA - KELET
1Monori SE76
2ESMTK50
3Putnok FC46
4Termálfürdő Tiszaújváros43
5DVTK II38
6Jászberényi FC38
7Nyírbátori FC37
8Füzesgyarmati SK36
9Gyöngyösi AK36
10Cigánd SE35
11Debreceni EAC34
12MTK Budapest II34
13Tállya KSE29
14Balassagyarmati VSE25
15Tiszafüredi VSE24
16Salgótarján0
TABELLA - KÖZÉP
1Duna Aszfalt VSE71
2PMFC68
3Iváncsa KSE60
4Dunaújváros55
5SZEOL SC53
6FC Dabas44
7Szentlőrinc SE44
8Szekszárdi UFC39
9Budapest Honvéd-MFA II38
10Paksi FC II37
11Kozármisleny FC34
12Rákosmente KSK33
13M-Foci KFT31
14Hódmezővásárhelyi FC30
15Mórahalom VSE17
16Vecsési FC17
TABELLA - NYUGAT
1Kaposvári Rákóczi FC70
2FC Ajka64
3Érdi VSE57
4Puskás Akadémia FC II53
5III. Ker. TVE50
6Tarr Andráshida SC48
7Pápai Perutz FC46
8BKV Előre45
9Csepel FC42
10Videoton FC II39
11Dunaharaszti MTK33
12Pénzügyőr SE29
13THSE-Szabadkikötő27
14Csornai SE26
15VLS Veszprém26
16Gyirmót FC Győr II23
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!