Beszámoló az NB III 10. fordulójának szombati mérkőzéseiről

Magyarország – Kabát egyre jobb formában. Elment a világítás az Ajka-Diósd meccsen.

Szombat délután 13 mérkőzést rendeztek az NB III-as bajnokság 10. fordulójában. Keleten a Putnok és a REAC is hazai győzelmet ünnepelhetett, a Tállya remizett a Hatvannal, míg a Rákosmente idegenben győzött a Hajdúböszörmény ellen.

A közép csoportban a Pénzügyőr egygólos győzelmet aratott a Szentlőrinc fölött, a PMF nagy meglepetésre hazai pályán kapott ki az ellen a Szekszárd ellen, amely augusztus óta nem nyert mérkőzést. Az éllovas Szigetszentmiklós 4-1-re legyőzte a Dabas-Gyónt, így továbbra is magabiztosan vezeti a tabellát.

Nyugaton a listavezető Érd magabiztos 3-0-s győzelmet aratott a második helyen álló Csorna ellen, míg a Tatabánya és az Andráshida is egygólos hazai győzelmet ünnepelhetett. A III. kerületi TVE ezúttal Csepelről hozta el a három pontot.

Az ETO FC Győr hazai pályán 4-0-ra legyőzte a Komáromot. A zöld-fehéreknél Zamostny Balázs, Beliczky Gergő, Vadász Viktor és Kabát Péter volt eredményes. Az Ajka-Diósd mérkőzés második félidejének elején elment a világítás. A játékot még lehetett folytatni, de Kovács Gábor játékvezető negyed órával a vége előtt lefújta a mérkőzést. Ekkor az állás 2-0 volt a hazai csapat javára. A Versenybizottság a következő héten dönti el, hogy újra kell-e játszania mérkőzést.